Kód: 170 | Značka: HappyEat

Lahodný a svěží mikrosalátek

186 Kč
Skladem (> 5 ks)

Lahodná a svěží chuť, výborný salátek k obědu či večeři.

Z balíčku vypěstujete 20 - 25 klíčidel plných čerstvých klíčků.

Kategorie: Směsi semínek
Hmotnost: 0.15 kg

Lahodný a svěží mikrosalátek, který Vám vyroste z této směsi, je osvěžujícím doplňkem k jídlu v každé denní době. Hodí se k omeletě, sýrům, paštikám a může být i k těžším pokrmům. Je lahodný a svěží chuti, v níž se snoubí jemná chuť vojtěšky s brokolicí a vše je okořeněné správnou dávkou ředkvičky. Velmi doporučujeme jako lehký oběd či večeři. 

 

Směs je tvořená takto:

45% vojtěška (alfalfa)

5 % rukola

25 % brokolice

25 % ředkvička

Semena k domácímu klíčení. Produkt ekologického zemědělství. Balíček 150 g.

Z balíčku vypěstujete 20 - 25 klíčidel plných čerstvých klíčků. Všechna semena jsou živá a jednoduše Vám vyklíčí. Stačí, přečtete-li si návod na klíčení v sekci Jak klíčit.

Tuto směs semínek nechte klíčit zhruba 4-5 dní, podle toho, jak máte doma teplo. Pokud máte okolo 21 stupňů, bude hotová dříve, tj. za 4 dny. Pokud máte chladněji, nechte jí klíčit i 5 dnů.

TIPY:

  • Lahodný a svěží mikrosalátek se nejlépe klíčí v klíčící lahvi s okapem. Zajišťuje optimální vlhkost a mikroklima pro semínka při klíčení.
  • Chcete si připravovat své vlastní zdravé müsli? Vyzkoušejte oblíbené klíčkové vločky (špaldové vločky, žitné vločky, ovesné vločky).
  • Krabička na klíčky Vám pomůže s uchováním jejich čerstvosti. Je oblíbená pro mnohonásobné použití, dobrou uzavíratelnost i design.

KLÍČENÍ V PRÁCI? Ano, to je přece krásný nápad! :-)

Napadlo Vás už někdy pěstovat si klíčky v kanceláři? Že ne? A vidíte, nás ano a vidíme v tom dobrý nápad, jak spojit  příjemné s užitečným. Protože lahev s klíčky, která nám může stát v kanceláři na stole, nás může každým pohledem vrátit alespoň na chvilku k našim kořenům, dát nám pocit spřízněnosti s přírodou a dobrý pocit z toho, že za pár dnů si sami sklidíme své vlastní živé vitamíny a minerály. Klíčící lahev od nás bude potřebovat 2x denně dojít do kuchyňky, prolít čerstvou vodou a zase nám bude dělat němého, avšak živého společníka. Není to báječné?

Přidávejte si tedy do své snídaně, oběda či svačiny čerstvě sklizené klíčky plné minerálů a vitaminů. Některé Vám posílí imunitu, jiné působí pozitivně na trávení, všechny však přinášejí našemu organismu zdravotní benefity. Důležité je jejich pestré složení. V elegantní porcelánové misce na klíčení navíc klíčky skvěle vypadají. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: