Pozitivní vliv klíčků na lidský organismus

Jisté je, že o klíčení semínek a zařazení klíčků do našeho každodenního jídelníčku se u nás stále mnoho neví a není moc lidí, kteří si tímto způsobem vylepšují svou stravu. Nicméně klíčení semínek je velice stará praktika, a právem můžeme použít okřídlené sousloví „už staří Římané …“

Ve skutečnosti o nakličování semínek a jejich příznivém vlivu a přínosu pro léčení mnoha poruch věděli již staří čínští lékaři před více než 5000 lety. V letech 1772-1775 například kapitán James Cook přiměl své námořníky jíst limety, citrony a odrůdy klíčků, aby předcházel jejich onemocnění při dlouhých plavbách.

Namáčením semínek a jejich následným klíčením dochází k neuvěřitelným změnám v semínku a úplné explozi života. Nejprve se semínka zbaví ochranných látek, které je chrání před zkažením či před tím, aby je pozřeli další tvorové. To je první fáze, ke které dochází právě namáčením, buď doma v klíčící lahvi a nebo v přírodě v půdě dostatečně zavlažené vodou. V další fázi se semínko probudí k životu a všechnu svou energii, kterou dostalo do vínku, použije na svůj růst. Mnohonásobně v něm narostou objemy vitamínů, minerálů a vzniknou enzymy. Takto narostlý klíček, zhruba starý okolo 5 dnů, je vhodný k tomu, abychom si jej dali jako salátek, jako oblohu na chléb, pečivo, jako přílohu k teplému pokrmu.

V naší nabídce je pestrá škála semínek v bio kvalitě, kontrolované v k tomu určených laboratořích, jsou zdravé, a v našich klíčidlech krásně vyklíčí. Pestrost klíčků vám zajistí přísun různých minerálů a vitamínů tak, jak to náš organismus potřebuje.

Klíčky si takto můžeme pěstovat během celého roku. Do 1 klíčící lahve dáme 1,5 polévkové lžíce semínek a z tohoto malého množství vyroste plná lahev klíčků. Jak na to si můžete přečíst v sekci Jak klíčit. Tady jsme vám chtěli ukázat, jaký má klíčení semínek smysl :).